Reklama jest jednym z głównych elementów, jaki buduje wizerunek a także pozycje instytucji, zwiększając jej popularność. Dodatkowo reklama przyciąga prawdopodobnych nabywców.

Zdecydowanie można powiedzieć, że w dzisiejszych czasach najpopularniejszą formą reklamy w sieci jest pozycjonowanie swojej witryny firmowej. Treść publikowana na witrynie ogromnie często jest znajdowana przez osoby, jakie  wyszukują jakiś informacji w wyszukiwarce. Pozycjonowanie jest lepszą formą reklamy od rozmieszczania banerów na witrynach gdyż, ich jest po prostu za dużo a także bardzo często są one denerwujące. Dlatego też ludzie instalują rozmaitego typu programy, jakie mają za zadanie ograniczać wyskakujące banery.

Przygotowanie elementów reklamowych a także prowadzenie pozycjonowanie można zlecić osobie czy też firmie, o ile sami nie czujemy się na siłach by samodzielnie zrealizować, któreś z niniejszych zadań. Pozycjonowanie nie jest tanią formą promocji, ale musimy pamiętać, że taka inwestycja bez wątpienia przyczyni się do podwyższenia obrotów w naszej instytucji, gdyż jak pokazują badania jest to skuteczna forma promocji.