Wbrew pozorom wybór odpowiednich zabawek dla malucha nie jest wcale taką prostą rzeczą. W związku z tym, że dziecko niesłychanie często samo nie wie, które zabawki będą mu pomocne w prawidłowym rozwoju oraz dobiera takie, które mu się podobają.

W związku z tym też nie wszystkie zabawki dla dzieci są zalecane. Wybierając zabawkę w sklepie, powinno się pamiętać, aby zwrócić uwagę na to, czy dana zabawka będzie właściwa do wieku malca. Podczas zakupów powinno się także zwrócić uwagę na oznaczenia, które używa producent, gdyż to właśnie za ich sprawą dowiedzieć się da, które zabawki są przeznaczone dla danego dziecka. Prócz oznakowań, powinniśmy także znać dobrze swoje dziecko. Najlepsze zabawki dla dziecka to takie, które go zaciekawią oraz będą pomagać mu w rozwoju.

Jest to niezwykle istotne, dlatego że zbyt prosta zabawka bardzo szybko znudzi się dziecku, z kolei zbyt trudna, szybko go zniechęci oraz dziecko bez wątpienia nie będzie pragnęło się nią w dalszym ciągu bawić. W przypadku chłopczyków najlepszą zabawką są samochody dla dzieci, które dają multum zabawy oraz uciechy dziecku.