Wbrew pozorom wybór odpowiednich zabawek dla pociechy nie jest wcale taką prostą sprawą. Dlatego, że dziecko niezwykle często samo nie wie, które zabawki będą mu pomocne w prawidłowym rozwoju i dobiera takie, które mu się podobają.

Dlatego też nie wszystkie zabawki dla dzieci są wskazane. Wybierając zabawkę w sklepie, trzeba pamiętać, by zwrócić uwagę na to, czy konkretna rzecz będzie właściwa do wieku malucha. Podczas zakupów należy również zwrócić uwagę na oznakowania, jakie stosuje producent, ponieważ to właśnie za ich pomocą dowiedzieć się da, jakie zabawki są przeznaczone dla danego potomka. Oprócz oznakowań, trzeba także znać dobrze własne dziecko. Najlepsze zabawki dla potomka to takie, które go zaintrygują oraz będą pomagać mu w rozwoju.

Jest to niezwykle istotne, dlatego że nazbyt prosta zabawka niezwykle szybko znudzi się dziecku, tymczasem zbyt trudna, szybko go zniechęci i dziecko na pewno nie będzie chciało się nią później bawić. W przypadku chłopczyków najlepszą zabawką są samochody dla dzieci, które zapewniają wiele zabawy oraz radości dziecku.