Pizza jest to strawa kuchni wywodząca się z kuchni włoskiej, obecnie w dużym stopniu została wykreowana na całym świecie. W wersji typowej jest to płaski placek, jaki przyrządzony jest z wybornego ciasta drożdżowego, nasmarowany sosem, posypany serem mozzarella i ziołami, pieczony w nagrzanym piecu.

W dzisiejszych czasach coraz to mniej wagi przykłada się do wyszukanych formuł i świeżych składników. Współcześnie z przykrością trzeba stwierdzić, że restauratorzy stawiają przede wszystkim na szybkość podania posiłku i ogromną ilość komponentów. Jednak na szczęście nie wszystkie. W kraju nie brakuje restauracji, w jakich da się porządnie zjeść. Co roku budują się kolejne restauracje bądź też pizzerie w jakich da się nabyć apetyczne jedzenie. Do najczęściej odwiedzanych lokali zaliczyć da się pizzerie w Lublinie.

Zdecydowana większość z tych barów realizuje zamówienia na dowóz, dlatego że to w sporym stopniu wpływa to na zadowolenie klienta. Jest to rzeczą normalną, bowiem tym sposobem za kilkadziesiąt złotych da się najeść się do syta nie wyłażąc ze swojego mieszkania.