Pizza jest to posiłek kuchni wywodząca się z kuchni włoskiej, obecnie szeroko została spopularyzowana na całym świecie. W wersji podstawowej jest to płaski naleśnik, jaki wytworzony jest z wybornego ciasta drożdżowego, posmarowany sosem, posypany serem mozzarella oraz ziołami, wypiekany w gorącym piecu.

Współcześnie coraz to mniej wagi przykłada się do oryginalnych receptur oraz świeżych składników. Współcześnie z przykrością trzeba stwierdzić, że restauratorzy stawiają przede wszystkim na niezawodność podania pokarmu oraz olbrzymią ilość składników. Niemniej na szczęście nie wszystkie. W kraju nie brakuje restauracji, w jakich można przyzwoicie zjeść. Każdego roku powstają kolejne restauracje bądź też bary w jakich można zakupić wyborne jedzenie. Do najczęściej uczęszczanych lokali zaliczyć można pizzerie w Lublinie.

Zdecydowana większość z tych pizzeri przeprowadza zlecenia na dowóz, gdyż to w dużym stopniu ma to wpływ na zadowolenie klienta. Jest to rzeczą normalną, bowiem tym sposobem za kilkadziesiąt złotych można najeść się do syta nie wyłażąc ze swojego domu.