Sporo osób bez wątpienia zatwierdzi fakt, że duża ilość osób nie sprzyja w żaden sposób, zwłaszcza jeśli chodzi o naukę języka angielskiego dla dzieci w Częstochowie. W sali w jakiej znajduje się około 30 dzieci jest po prostu hucznie, i czasami nauka po prostu do nas nie trafia.

Sporo dzieci twierdzi, że zajęcia grupowe do nich zwyczajnie nie przemawiają. Mają rację, dlatego że zajęcia organizowane w grupach uniemożliwiają dobrą naukę. Stąd też kursy językowe najlepiej aby urządzane były w indywidualnym gronie. Obecnie jest to niezwykle powszechna odmiana nauki i raczej nic nie wróży, by wnet miało się to zmienić, gdyż tylko w ten sposób możemy na żywo obcować z językiem jakiego się uczymy.

To niesłychanie istotne, jednakże dlatego że tylko wówczas nauka jakiegokolwiek  języka ma w całości sens. W szczególności musimy się trzymać planu, tylko on nam jasno mówi na co możemy sobie pozwolić w trakcie nauki, a na co nie. W ten sposób unikniemy częstych błędów, które niesłychanie często mogą być przyczyną nie nauczenia się języka. To sprawdzone, tym samym też tak właśnie należy postępować, jeśli liczymy na sukces.