Dużo osób niewątpliwie potwierdzi fakt, iż olbrzymia ilość osób nie pomaga w jakikolwiek sposób, zwłaszcza jeśli chodzi o naukę języka angielskiego dla dzieci w Częstochowie. W klasie w której znajduje się około 30 dzieci jest zwyczajnie hałaśliwie, przez co czasem nauka zwyczajnie jest całkiem trudna.

Dużo dzieci twierdzi, iż zajęcia prowadzone w grupach do nich po prostu nie przemawiają. Mają rację, gdyż w grupowych zajęciach językowych uniemożliwiają właściwą naukę. W związku z tym też kursy językowe lepiej by organizowane w indywidualnym gronie. Współcześnie jest to nadzwyczajnie słynna forma nauki i raczej nic nie wróży, żeby ni stąd ni zowąd miało się to zmienić, albowiem jedynie w ten sposób możemy na żywo obcować z językiem którego się uczymy.

To niezwykle istotne, jednakże dlatego że wyłącznie wtedy nauka jakiegokolwiek  języka ma w całości sens. W głównej mierze musimy się trzymać planu, jedynie on nam jasno mówi na co można sobie pozwolić podczas nauki, a na co nie. W ten sposób unikniemy częstych błędów, które nadzwyczaj często są przyczyną nie nauczenia się języka. To sprawdzone, tym samym też tak właśnie musimy postępować, jeśli liczymy na sukces.