Balkon jest miejscem gdzie możemy stworzyć naprawdę kolorowe miejsce, które będzie zaskakiwał odwiedzających go gości. Warto też urządzić nasz balkon w jesiennych barwach. Możemy na przykład posadzić wrzosy, które będą cieszyć nasze oka szczególnie jesienią. Kiedy w parku bezie pełno liści i szaro na naszym balkonie będzie gra kolorów. Dobrze zagospodarowany balkon będzie nas długo cieszył i stanie się ozdobą naszego mieszkania. Będzie miejscem gdzie chętnie będziemy pic kawę. Wystarczy tylko go optymalnie zagospodarować i wykorzystać wolna przestrzeń. Można wykorzystać skrzynki balkonowe w których posadzimy różnego rodzaju kwiaty, które nie wymagają zbytniej opieki a doskonale się prezentują przez dłuższy okres.

Najbardziej popularne są pelargonie oraz wszystkiego rodzaju powojniki a także paprocie. Są to rośliny które wymagają jedynie dużej dawki światła oraz obfitego podlewania a w zamian będą nam się dobrze prezentować. Pamiętajmy, ze nasz balkon możemy też urządzić w jesiennych barwach. W tym celu powinniśmy posadzić wszelkiego rodzaju krzewy, które będą długo  świetnie się prezentować. Jeśli pragniemy mieć pachnący balkon dobrym rozwiązaniem jest zasianie maciejki, która pięknie i intensywnie pachnie wieczorami. Balkon powinien być miejscem gdzie będziemy chętnie spędzać wolne chwile i cieszyć se otaczającą zielenią. Kiedy jednak posiadamy dom wówczas możemy wykorzystać przestrzeń wokół domu. Jeśli tylko posiadamy małą działkę możemy wykorzystać wolna przestrzeń i stworzyć mały ogród.

Tam możemy posadzić drzewka lub krzewy ozdobne. Warto też posiadać zestaw ogrodowych mebli gdzie będziemy spędzać czas z przyjaciółmi popijając kawę. Taki ogród możemy stać się miejscem gdzie będziemy chętnie robić grilla z przyjaciółmi oraz stworzyć miejsce do zabawy dzieciom. Ogród jest idealnym miejscem gdzie możemy stworzyć alejki, którymi będziemy spacerować jak w parku. Jeśli nie posiadamy wolnego czasu, żeby pójść na spacer do parku czy też lasu. Wówczas idealnym rozwiązaniem jest posiadanie własnego ogrodu.